Sport

Sport w butach z palcami Vibram Five Fingers

Wyobraź sobie, że każdy Twój ruch od teraz może być lekki i naturalny, że każdy krok będzie sprawiał przyjemność i poczujesz jak łatwo i dynamicznie mogą Cię nieść Twoje własne nogi.
Wyobraź sobie, że po każdym treningu stopy nie sa obolałe ale zdrowo zmęczone, że szybciej wracają do formy, że krew lepiej przepływa dzięki dziesiątkom mięśni jakie ze soba współpracują działając jak pompa dzięki czemu zmiejsza się powysiłkowy obrzęk kończyny, krew swobodniej cyrkuluje wyraźnie ograniczając powstawanie zakwasów.
Wyobraź sobie, że ten niemal idealny stan jest teraz w zasięgu Twojej ręki.
Wyobraź sobie, że już od jutra możesz trenować w buach Vibram five fingers !

W ostatnich latach co raz głośniej lekarze i specjaliści od sportów – głównie lekkoatletyki – mówią o szkodliwym działaniu tradycyjnego obuwia.
Ogranicza ruchomość palców przez co skazuje zawodników na gorszą dynamikę, na mniejsza precyzję ruchu i słabsze wyczucie równowagi.
Zmienia środek ciężkości całego ciała przez podniesienie pięty, przez co zawodnik jest bardziej narażony na kontuzje takie jak skręcenia stawu skokowego, kolanowego i uszkodzenia dolnego odcinka kręgosłupa.
Ponadto delikatne pochylenie do przodu, które jest wynikiem podniesionej przez podeszwę pięty powoduje zwiększenie napięcia mięśniowego w odcinku krzyżowo-lędźwiowym a przez to pogarsza się dynamika i swoboda ruchu.
Ciągłe, nadmierne napięcie w odcinku LS pociąga za sobą dalsze zmiany zwyrodnieniowe, a taki sport – to już nie zdrowie.

Ponadto ciągłe ograniczenie ruchomości stopy powoduje przykurcze, które z biegiem lat zmieniają ułożenie stopy wyraźnie ograniczając jej funkcjonowanie.

Nie czujesz tego?
Bardzo możliwe ! – ponieważ nigdy dotąd nie miałeś możliwości poczuć jak naprawdę funkcjonuje zdrowa stopa!

Od dzieciństwa chodzi w obuwiu – 10 – 14 godzin dziennie a poza tym czasem siedzimy lub śpimy…
Więc jak stopa mogła się właściwe ukształtować?

Wiadomym jest , ze aby struktura była stabilna musi mieć pewne, trwałe fundamenty.
A właśnie taką strukturą jest człowiek a jego fizycznym fundamentem są jego stopy – słabe, spięte nie będą w stanie zapewnić właściwego funkcjonowania.
A skoro stopa składa się z 26 kości , 33 trzech mięśni i to wszystko połączone jest stawami i ścięgnami…wniosek nasuwa się sam – stopa musi być ćwiczona aby wszystkie te elementy ze sobą współgrały.

TYLKO BAREFOOTING ZAPEWNIA PRAWIDŁOWE FUNKCJONOWANIE STÓP!

Buty Vibram FiveFingers zostały zaprojektowane w taki sposób by zapewnić uczucie bosej stopy, jednocześnie chroniąc ja przed ostrymi, niebezpiecznymi przedmiotami jakimi zaśmiecona jest Ziemia w XXI wieku.

Zapoznaj się z ogólnymi informacjami jak buty z palcami pomagają pełniej i doskonalej cieszyć się różnymi sportami jakie pragniesz uprawiać !